KH ESTETIK
RFEM-medlem48h betänketidIVO-tillsyn

KH ESTETIK

Rindögatan 21, 115 58 Stockholm, Stockholm

Välkommen till KH Estetik – din klinik för personligt anpassade injektionsbehandlingar! Havrest Khaffaf är legitimerad tandläkare med lång erfarenhet inom estetiska injektioner sedan 2018. Hennes unika bakgrund från studier och arbete i olika länder har format ett brett perspektiv och en djup förståelse för individuella önskemål och behov. Hos KH Estetik möts du av professionalitet, omsorg och precision, där varje behandling skräddarsys för ett naturligt och harmoniskt resultat. Din trygghet är alltid i fokus, och därför är alla klienter automatiskt försäkrade genom vår patientförsäkring hos Folksam. Vi ser fram emot att välkomna dig!

Kliniköversikt

Snabbfakta & Trygghet

Granskad profil
Stad & Adress

Rindögatan 21, 115 58 Stockholm

Belägen i Stockholm med god tillgänglighet.

Behörighet & Tillsyn

Leg. Tandläkare • RFEM-ansluten klinik

Står under tillsyn av IVO och uppfyller lag (2021:363) om estetiska injektioner.

Konsultation & Betänketid

48 timmars obligatorisk betänketid

Enligt lag (2021:363) krävs konsultation minst 48h före injektion för nya patienter.

Betalsätt & Friskvård
Kort & KlarnaSwish

Trygga betalningslösningar på plats eller via bokningsportalen.

Om kliniken

KH Estetik ligger på Rindögatan 21 i Stockholm och erbjuder skräddarsydda injektionsbehandlingar med fokus på naturliga resultat. Kliniken leds av Havrest Khaffaf, legitimerad tandläkare med gedigen erfarenhet inom estetiska behandlingar sedan 2018. Hon är medlem av RFEM och tillämpar högsta standard för patienttrygghet och precision. Hos KH Estetik kan du genomgå allt från klassisk Botox- och Dysport-behandling i ett eller flera ansiktsområden till specialiserade procedurer som jawslimming för tandgnissling, gummy smile-korrigering och lip flip. Kliniken erbjuder även Profhilo och fillerbehandlingar för optimal ansiktsvård. Varje konsultation utgår från dina individuella önskemål, och behandlingarna anpassas för ett harmoniskt, naturligt resultat som förstärker dina bästa drag.

Behandlingar

5 st
Bättrehy PrisindexKontrollerat: Oktober 2026

Prisindikation & Behandlingsöversikt

Uppskattat marknadsprisspann för Stockholm baserat på Bättrehys nationella prisindex och verifierade prislistor.

Prisverifiering 2026
BehandlingPrisindikation (Stockholm)48h KonsultationTypisk tid
Fillerbehandling
2 350 – 9 100 kr
Snitt: ca 4 550 kr
Ja, enligt Lag (2021:363)
30–45 min
Profhilo
3 400 – 8 050 kr
Snitt: ca 4 050 kr
Ja, enligt Lag (2021:363)
30 min
Botoxbehandling
1 600 – 5 900 kr
Snitt: ca 3 300 kr
Ja, enligt Lag (2021:363)
15–30 min
Läppfiller
2 350 – 4 800 kr
Snitt: ca 3 750 kr
Ja, enligt Lag (2021:363)
30 min
Anti-aging behandling
1 600 – 6 950 kr
Snitt: ca 2 800 kr
Nej (Hudvård)
45–60 min

Priserna ovan är uppskattade marknadsintervall baserade på Bättrehy Prisindex för Stockholm. Exakta priser fastställs alltid vid din individuella konsultation hos kliniken.

Är du representant för KH ESTETIK? Bekräfta era priser →
Trygghet & Verifiering

Patientomdömen & Trygghetssammanfattning

Granskad av Bättrehy
Kvalitets- & Trygghetsstatus(Oberoende redaktionell genomgång)

För KH ESTETIK sammanställer Bättrehy kontinuerligt registerdata, tillsynsstatus och behandlingsinformation för att ge patienter en objektiv trygghetsbild:

Adress & Kontaktuppgifter
Verifierat läge i Stockholm med god tillgänglighet.
Behandlingsutbud kartlagt
Klinikens tjänster och metoder är identifierade och kategoriserade.
Lag (2021:363) Efterlevnad
Tillämpar 48 timmars betänketid och konsultation inför injektioner.
Tillsyn & Försäkringsskydd
Verksamheten följer Socialstyrelsens och IVO:s patientsäkerhetskrav.
Frågor & Svar

Vanliga frågor om KH ESTETIK

Q:Vilka behandlingar erbjuder KH ESTETIK i Stockholm?

KH ESTETIK i Stockholm erbjuder bland annat Fillerbehandling, Profhilo, Botoxbehandling, Läppfiller samt ytterligare 1 specialiserade behandlingar. Samtliga behandlingar anpassas individuellt efter dina förutsättningar och mål.

Q:Gäller 48 timmars betänketid för injektioner hos KH ESTETIK?

Ja. I enlighet med svensk lag (2021:363) om estetiska injektionsbehandlingar krävs en obligatorisk konsultation minst 48 timmar innan behandlingen utförs för nya patienter, eller om det gått mer än 6 månader sedan ditt senaste besök. Konsultationen säkerställer att du får all information om ingreppet, eventuella risker och tid att tänka igenom ditt beslut.

Q:Är personalen hos KH ESTETIK legitimerad och försäkrad?

Ja. Behandlingar hos KH ESTETIK utförs av kvalificerad personal (Leg. Tandläkare, RFEM-ansluten klinik). Verksamheten står under tillsyn av IVO (Inspektionen för vård och omsorg) och innehar gällande patientförsäkring för din trygghet.

Q:Hur bokar och avbokar jag en tid hos KH ESTETIK?

Du bokar enklast din tid direkt online via klinikens officiella bokningslänk på battrehy.se. Vid eventuell avbokning eller ombokning rekommenderas att kontakta kliniken senast 24 timmar innan din bokade tid för att undvika debiteringsavgifter.

Q:Vilka betalningssätt och friskvårdsbidrag accepteras?

KH ESTETIK accepterar vanligtvis betalning via Kort & Klarna, Swish. Vissa hudvårdande och friskvårdsklassade behandlingar kan nyttjas med friskvårdsbidrag – kontrollera gärna i samband med din bokning.